evoZero - cement till betong med noll nettoutsläpp

„evoZero“ – cementas betonui, nedidinančiam grynojo išmetamo teršalų kiekio

Dėl „Heidelberg Materials“ kryptingų inovacijų ir technologijų vystymo netrukus pradės veikti pirmoji pasaulyje didelė anglies dvideginio surinkimo ir saugojimo (ADSS) technologiją naudojanti gamykla cemento pramonėje. Kartu rinkai pristatome „evoZero“ – cemento gaminius, kuriuos naudojant galima statyti betoninius statinius, užtikrinant nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį.

Jei norite gauti daugiau informacijos, kviečiame su mumis susisiekti

evoZero

evoZero video

evoZero

Kas yra „evoZero“?

Norvegijos mieste Brevike užgimusi drąsi vizija netrukus taps realybe: tai bus pirmoji pasaulyje anglies dvideginio surinkimą vykdanti gamykla cemento pramonėje.

Kai naudodami anglies dvideginio surinkimo technologiją pašaliname CO2 dar cemento gamybos etape, gauname tokių pačių eksploatacinių savybių cementą, kuris suteikia galimybę statyti betoninius statinius be CO2 pėdsako.

Tokį cementą vadiname „evoZero®“.

Jei norite gauti daugiau informacijos, kviečiame su mumis susisiekti

evoZero

Nulinis grynasis išmetamas teršalų kiekis – misija įmanoma

„evoZero®“ – tai unikalus cementas, su kuriuo galima statyti betoninius statinius, užtikrinant nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį. Apskaičiuoto išmetamo teršalų kiekio sumažinimas naudojant anglies dvideginio surinkimą Breviko gamykloje pagamintam cementui, kartu atsižvelgiant į karbonizaciją*, vykstančią, kai betonas stingsta, sudaro galimybes pasiekti nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį.

* Karbonizacija reiškia, kad visuose pastatuose betonas stingdamas sugeria anglies dvideginį tiesiai iš oro ir jį saugo visam laikui. Tai natūralus procesas, kuris cemento turinčiuose gaminiuose vyksta visą laiką.

Kokia technologija grįstas „evoZero“?

Betonas – plačiausiai naudojama statybinė medžiaga. Cemento, kuris yra pagrindinis betono komponentas, gamyba lemia 5–7 proc. visame pasaulyje išmetamo CO2 kiekio.

„Heidelberg Materials“ lygiagrečiai dirba keliose srityse, siekdama sumažinti cemento gamybos metu išmetamą teršalų kiekį. Tačiau norint iš karto kuo labiau sumažinti išmetamą teršalų kiekį, būtinas anglies dvideginio surinkimas ir saugojimas.

Toliau pateiktose skaidrėse parodoma, kaip šis procesas veikia.
 

Brevik CCS projektas

Brevik CCS projektas.

Brevik CCS projektas

Brevik CCS projektas.

Tvarkaraštis: nuo vizijos sukūrimo iki „evoZero“ pristatymo

 • 2005 m.: išsami preliminari studija
 • 2011 m.: techninių galimybių studija
 • 2013 m.: projekto darbų pradžia
 • 2014 m.: techniniai bandymai
 • 2016 m.: techninių galimybių studija ir veiksmingumo studija
 • 2018 m.: žvalgymo inžineriniai ir projektavimo (angl. front-end engineering and design, FEED) tyrimai
 • 2020 m.: pradedama vykdyti Norvegijos vyriausybės iniciatyva „Langskip“, kuria siekiama užtikrinti ir remti ADSS plėtrą Norvegijoje
 • 2021 m.: statybų pradžia
 • 2025 m.: cemento „evoZero®“ pristatymai klientams.
   

Dažniausiai užduodami klausimai

Ko siekia „Heidelberg Materials“, kurdama „evoZero“?

„Heidelberg Materials“ tikslas – tiekti cementą, kurį naudojant būtų galima statyti betoninius statinius, užtikrinant nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį, ir taip sudaryti galimybes klientams pasiekti savo tvarumo tikslus. „Heidelberg Materials“ taip pat nori sukurti didesnę paklausą statybos medžiagoms su gerokai mažesniu CO2 pėdsaku ir taip paspartinti mūsų sektoriaus perėjimą prie ekologiškos ekonomikos.

Kodėl turėčiau statyti su „evoZero“?

„evoZero“ – tai cemento gaminiai, kurie mūsų klientams ir vertės grandinėms leidžia pasiekti nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį.

Kokioms konstrukcijoms galima naudoti „evoZero“?

Su „evoZero“ galima statyti bet kokias konstrukcijas, nes dėl jų nesuprastėja nei statinio kokybė, nei eksploatacinės savybės.

Kaip su „evoZero“ ruošti betoną, užtikrinant nulinį grynąjį išmetamą teršalų kiekį?

Nulinis grynasis išmetamas teršalų kiekis užtikrinamas taikant masės balanso paskirstymo principus anglies dvideginio sumažinimui – tai pasiekiama vykdant anglies dvideginio surinkimą ir saugojimą Breviko gamykloje, taip pat vykstant karbonizacijai, prie kurios gali prisidėti klientas. „Det Norske Veritas“ (DNV) atlieka nepriklausomą masės balanso paskirstymo procedūros auditą.

Kokių žingsnių imtis, jei noriu įsigyti cemento „evoZero“ ir naudoti jį statyboms?

Prašome kreiptis į vietos pardavimų atstovą, kuris jums viską paaiškins.

Pardavimų ir rinkodaros skyrius